معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب
سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٢ :: ٥:۱٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : قلب سلیم

   [6:85]وزکریا ویحیى وعیسى والیاس کل من الصلحین

  [37:123] وان الیاس لمن المرسلین

  [37:130] سلم على ال یاسین

 آیات فوق تنها آیاتی است که نام “إلیاس” در آنها آمده است اما در یکی از آیات (37:130) می بینیم که به جای “إلیاس”، “إل یاسین” به کار رفته است! اکنون برای این که ببینیم چرا خداوند، به جای لفظ “إلیاس”، از لفظ “إل یاسین” استفاده نموده است از اعجاز ریاضی قرآن کمک می گیریم:

1- اگر تمام آیاتی را در قرآن که مانند این آیه با حرف سین شروع وبا حرف نون خاتمه می یابند ملاحظه کنیم بسیار عجیب است که می بینیم: دقیقا 19 آیه وجود دارد!! (لیست این آیات در ادامه ی مطلب)

  2- این آیه دو حرف سین وسه حرف یاء دارد اکنون اگر تمام آیاتی را در قرآن ملاحظه کنیم که مانند این آیه دارای دو حرف سین وسه حرف یاء باشند بسیار عجیب است که می بینیم دقیقا 114 آیه وجود دارد که مضرب 19 وبرابر تعداد سوره های قرآن است!! در بررسی این آیات به این نکته هم پی خواهیم برد که چرا در 51:47 که یکی از 114 آیه ی فوق است به جای کلمه ی "بِأید" از لفظ "بایید"(با دو حرف یاء) استفاده شده است!!! (برای بررسی این موارد می توانید از نرم افزار openquran که در این وبلاگ معرفی شده کمک بگیرید. در منوی جستجو کلید F1 را بزنید و فرمولهای جستجو را بخوانید.)

 3- جمع شماره سوره وآیه در سه آیه فوق مضربی از 19 است وبنابراین منظور از “إل یاسین” همان “إلیاس” است:

 6+85+37+123+37+130=418= 19*22

ضمن این که در 7 آیه قبل از آن نیز لفظ “إلیاس” را می بینیم و این آیه مربوط به همان آیات است.

 4- تعداد حروف سین و یاء را در سه آیه فوق می شماریم ومی بینیم که به عدد 19 می رسیم!!

 5- تعداد حروف نون و یاء را در سه آیه فوق می شماریم ومی بینیم که به عدد 19 می رسیم!!

 موارد فوق به خاطر این است که عبارت "ال یاسین" به جای کلمه ی "الیاس" به کار رفته است!

لازم است به این نکته توجه کنیم که اعجاز عددی، علاوه بر اعجاز لفظی، علمی ومعنوی قرآن حکیم است وبنابراین جنبه های دیگری از اعجاز هم در 37:130 ممکن است باشد همچنین موارد دیگری از اعجاز عددی نیز در همین آیه خواهد بود که به آن دست نیافته ایم مثل این که چرا لفط "إل یاسین" به صورت دو کلمه ای آمده است؟ 

 متاسفانه برخی با اعجاز 19 میانة خوبی ندارند. شاید به خاطر این که تعصبات فرقه ای دارند.ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : الیاس (ال یاسین) / نون : قلم قرءان / اعجاز عددی قرآن
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است