معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب
سه‌شنبه ۱٠ تیر ۱۳٩۳ :: ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ ::  نويسنده : قلب سلیم

به نام خالق کلمات و اعداد

(البیّنه : دلیل روشن)

 

1- آیا همین یک مورد دلیل روشنی بر اعجاز عددی قرآن نیست که مقدار عددی (ابجد) کلمه «البینه» مساوی شماره این سوره در قرآن یعنی: 98 است؟!

 

2- آیا این اعجاز کافی نیست که تعداد کلمات این سوره نیز 98 است؟! (حرف واو به کلمه بعدش می چسبد)

 

3- آیا می دانید که وقتی از آخر قرآن 98 آیه بشمارید به سوره 98 می رسید؟! اگر آیات بدون شماره (بسم الله الرحمن الرحیم) را هم شمارش کنید 114 آیه میشود که مضرب 19 و برابر تعداد سوره های قرآن است)

 

4- با قرار گرفتن شماره سوره و تعداد آیات آن، عدد 988 تشکیل می شود که مضرب 19 است.

 

5- زیباست که سوره 19 نیز 98 آیه دارد.

 

6- آیا اعجاز عددی قرآن نیست که در سوره مدثر که عدد 19 آمده است آیه اول آن (یعنی 74:1) از آخر قرآن آیه 741 است؟! ضمنا این عدد مضرب 19 است!

74:1 یایها المدثر: ای راز نهفته!

 

7- سوره 57 قرآن نیز سوره الحدید است که برابر مقدار عددی «الحدید» است و ابجد «حدید» نیز 26 است که برابر عدد اتمی حدید(آهن) است.

...

نکته: این مطلب که دو سوره از قرآن، مقدار عددی مساوی با شماره سوره دارند به معنای احتمال 2 به 114 نیست زیرا اگر شما 114 کلمه را به طور تصادفی کنار 114 عدد بگذارید به چنین نسبتی نخواهید رسید!

 والحمد لله.موضوع مطلب : اعجاز عددی قرآن / مضرب 19 / نقد اعجاز عددی / ابجد(مقدار عددی حروف)
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است