معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب

به نام الله

یک پژوهشگر معتقد است که در آیه ی 76 سوره ی انعام اسم کاشف سیاره ی دنباله دار هالی آمده است:


فَلَمَّا جَنَّ عَلَیه الَّیلُ رَءا کَوْکَبًا قَالَ هَذَا رَبِّی فَلَمَّا أَفَلَ قَالَ لَا أُحِبُّ الْآفِلِینَ (الأنعام/76)

 پس چون شب بر او پرده افکند ستاره‏ای دید گفت این پروردگار من است و آنگاه چون غروب کرد گفت غروب‏کنندگان را دوست ندارم.

هالی از کنار هم گذاشتن بعضی حروف عبارت « علیـه الیـل» که به رنگ قرمز نوشته شده , بدست می آید و شماره ی آیه (76) نشانگر دوره حرکت انتقالی آن به دور خورشید است .

با تشکر از یکی از دوستان که مرا به وبلاگ خود راهنمایی نمودند و مطلب فوق را در آنجا مطالعه نمودم(http://www.pond.blogfa.com/post-16نکات دیگری را نیز در تایید این مطلب تحقیق نمودم که در ذیل می آید:


1- عدد 76 (که شماره ی آیه و زمان حرکت انتقالی سیاره ی هالی است) مضرب 19 است و 19 مبنای ریاضی قرآن است.

2- ابجد (مقدار عددی) کلمه ی "هالی" در صورتی که حرف "ل" را تکرار کنیم (چنان که در املای انگلیسی آن (Holly Star) و نیز در کلمه ی "الَیل" مکرر و مشدد آمده) برابر 76 می باشد.

3- در این آیه صحبت از یک سیاره (کوکبا) شده است. کوکب به معنی سیاره است و هالی نیز یک سیاره است.

4- حرف "ل" در آیات شماره دار سوره ی انعام (یعنی بدون احتساب "بسم الله الرحمن الرحیم" به تعداد 1444 بار آمده که مضربی از 76 و 19 است (1444=76×19).

 ضمنا عدد 1444 دو بار مضرب 19 است = 19×19×4 .

 

... ادامه دارد إن شاء الله. والحمد لله.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سیاره ی هالی , مضرب 19 , اعجاز علمی قرآن , اعجاز عددی قرآن


تاريخ : دوشنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩٢ | ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ | نویسنده : قلب سلیم | نظرات
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است