معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب

خدا را قدر بدانیم آن گونه که شایستة اوست؛ بر اساس کتاب او داوری کنیم و به او دروغ نبندیم:


6:91  وَما قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدرِهِ إِذ قالوا ما أَنزَلَ اللَّهُ عَلىٰ بَشَرٍ مِن شَىءٍ قُل مَن أَنزَلَ الکِتٰبَ الَّذى جاءَ بِهِ موسىٰ نورًا وَهُدًى لِلنّاسِ تَجعَلونَهُ قَراطیسَ تُبدونَها وَتُخفونَ کَثیرًا وَعُلِّمتُم ما لَم تَعلَموا أَنتُم وَلا ءاباؤُکُم قُلِ اللَّهُ ثُمَّ ذَرهُم فى خَوضِهِم یَلعَبونَ
آنها هرگز قدر خدا را چنانکه شایستهٔ اوست، ندانستند. از این رو، گفتند: "خدا بر هیچ بشری چیزی نازل نمی کند." بگو: "پس چه کسی آن کتاب آسمانی را که موسی با نور و هدایت برای مردم آورد، نازل کرد؟" شما آن را روی کاغذ آوردید تا آن را اعلام کنید، در حالی که بسیاری از آن را پنهان می کنید. به شما چیزی آموخته شد که هرگز نمی دانستید- نه شما و نه والدین شما. بگو: "خدا (یکتایی است که آن را وحی کرد)،" پس آنها را به حال خود رها کن تا بازی کنان، در غفلت خود فرو روند.


6:92  وَهٰذا کِتٰبٌ أَنزَلنٰهُ مُبارَکٌ مُصَدِّقُ الَّذى بَینَ یَدَیهِ وَلِتُنذِرَ أُمَّ القُرىٰ وَمَن حَولَها وَالَّذینَ یُؤمِنونَ بِالـٔاخِرَةِ یُؤمِنونَ بِهِ وَهُم عَلىٰ صَلاتِهِم یُحافِظونَ
این نیز کتاب آسمانی مبارکی است که ما نازل کرده‌ایم، تصدیق کنندهٔ کتب آسمانی پیشین. باشد که به مهم ترین جامعه* و به مردم حوالی آن هشدار دهی. آنان که به آخرت ایمان دارند، به این (کتاب) ایمان می آورند و نمازها (ارتباط با خدا) را به جا می آورند.


6:93  وَمَن أَظلَمُ مِمَّنِ افتَرىٰ عَلَى اللَّهِ کَذِبًا أَو قالَ أوحِىَ إِلَىَّ وَلَم یوحَ إِلَیهِ شَىءٌ وَمَن قالَ سَأُنزِلُ مِثلَ ما أَنزَلَ اللَّهُ وَلَو تَرىٰ إِذِ الظّٰلِمونَ فى غَمَرٰتِ المَوتِ وَالمَلٰئِکَةُ باسِطوا أَیدیهِم أَخرِجوا أَنفُسَکُمُ الیَومَ تُجزَونَ عَذابَ الهونِ بِما کُنتُم تَقولونَ عَلَى اللَّهِ غَیرَ الحَقِّ وَکُنتُم عَن ءایٰتِهِ تَستَکبِرونَ
چه کسی پلیدتر از آن که از خود دروغ بسازد و آن را به خدا نسبت دهد، یا بگوید: "به من وحی الهی شده است،" در حالی که چنین وحی ای به او نشده باشد، یا بگوید: "من هم می ‌توانم عین آیات خدا را بنویسم؟" اگر فقط می ‌توانستی این ستمکاران را هنگام مرگ ببینی! فرشتگان دست های خود را به سوی آنها دراز می ‌کنند و می ‌گویند: "نفس خود را رها کنید. امروز، سزاوار عذابی شرم آور شده‌اید، زیرا دربارهٔ خدا غیر از حقیقت سخن مى گفتید و برای پذیرفتن آیات او بسیار متکبر بودید.

* http://submission.org/QI#6%3A91-93

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: قدر خدا , شب قدر , مفاهیم قرآنی , احکام قرآنی


تاريخ : پنجشنبه ٧ اسفند ۱۳٩۳ | ۸:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : قلب سلیم | نظرات
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است