بسم الله الرحمن الرحیم

والسلم علی من اتبع الهدی

وأن العذاب علی من کذب وتولی

هدایت با ایمان وعمل به احکام الهی محقق می شود، باید بدانیم که خدا چه چیزهایی را حرام اعلام کرده یا نه؟ کدام حکم شیطانی است وکدام رحمانی؟ هدایت کنندگان چه کسانی هستند؟ راه شناختشان چیست؟ حرفشان چه خواهد بود وبر چه اساسی؟ آیا قرآن مطابق برخی نظرات تجربه ی دینی پیامبر است والفاظ از اوست یا از خدای قادر مطلق؟ وچندین سؤال دیگر که لازمه ی هدایت است...

پاسخ این سؤالات در کجاست؟ قرآن یا غیر قرآن؟! فرق قرآن با غیرآن در چیست؟ کدام یک محفوظ است وچگونه محفوظ است؟ خداوند با چه چیز قرآن تحدی کرده است وچرا؟

 خداوند هر چه در طبیعت هست را آیات خود می داند. در قرآن هم آیات او آمده است. آیاتی مبتنی بر نظم ریاضی. اگر خدا بخواهد معجزه ی کلامش وراز حروف مقطعه ی کتابش را به ما نشان دهد، چرا نخواهیم ببینیم؟!

[74:30] علیها تسعة عشر [74:31] وما جعلنا اصحب النار الا ملئکة وما جعلنا عدتهم الا فتنة للذین کفروا لیستیقن الذین اوتوا الکتب ویزداد الذین ءامنوا ایمنا ولا یرتاب الذین اوتوا الکتب والمؤمنون ولیقول الذین فی قلوبهم مرض والکفرون ماذا اراد الله بهذا مثلا کذلک یضل الله من یشاء ویهدی من یشاء وما یعلم جنود ربک الا هو وما هی الا ذکرى للبشر
[74:30]
که سرتاسر آن نوزده است.* [74:31] ما فرشتگان را نگهبانان دوزخ قرار دادیم، و عدد آنها (19) را تعیین کردیم تا (1) کافران را مضطرب کند، (2) مسیحیان و یهودیان را متقاعد سازد (که این کتابی است الهی)، (3) ایمان معتقدان را محکم نماید، (4) هرگونه شکی را از دل مسیحیان و یهودیان و نیز مؤمنان بردارد و (5) کسانی که در قلبشان شک و تردید راه می دهند و نیز کافران را برملا سازد؛ آنها خواهند گفت: "منظور خدا از این مثال چه بود؟" خدا بدین ترتیب هر که را بخواهد، گمراه می کند و هر که را بخواهد، هدایت می نماید. هیچ کس جز او سربازان پروردگارت را نمی داند. این تذکری است برای مردم.

* به نظر شما آیا 19 یا 20 نفر بودن نگهبانان دوزخ نتایجی را که در آیه ی 31 مدثر آمده بود به دنبال دارد؟ اگر این 19 را در جای جای قرآن ببینید یعنی ببینید که در قرآن یک نظم شگرف ریاضی وجود دارد به نحوی که می توان با آن تحدی کرد (که هر کس می تواند چنین نظمی را بر پایه ی 19 یا عددی دیگر در غیر قرآن بیاورد پس بیاورد) آن وقت چطور؟ آیا نظم ریاضی قرآن را می پذیرید؟ من می گویم حتی یک جمله مثل "بسم الله الرحمن الرحیم" با نظم عجیب مبتنی بر 19 که دارد (رجوع کنید به http://alzekr.persianblog.ir/post/63 در تمام کتابهای قدیم وجدید فارسی یا عربی یا هر زبانی اگر بگردید یافت نمی کنید!!!

خداوند در آیه ی 31 مدثر که بعد از "علیها تسعة عشر" آمده فرموده که خداوند با مثالها (ودر اینجا؛ اعداد) بعضی را هدایت وبعضی را گمراه می کند. چرا آیات قبل وبعد از آن در مورد قرآن است؟ او چه چیز را یکی از بزرگترین می نامد؟ "إنها لإحدی الکبر".(74:35)

خدا فرموده که قرآن را حفظ می کند(15:9)، پس از هر طریقی که شده حفظ می کند. ووقتی حفظ حدیث را تضمین نمی کند؛ یعنی تضمین نمی کند حتی اگر راویان مطمئنی باشند. اگر بخواهد کلام خود را که از زبان بنده ی برگزیده اش محمد به نام قرآن نازل فرموده حفظ کند در کنار دشمنان قرآن هم حفظ می کند مگر موسی را چگونه حفظ فرمود؟

گر نگهدار من آن است که خود می دانم            شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد

البته این شیشه گاهی ذره ای خش یا تَرَک بر می دارد وبنابراین حفظ کامل کلام خود را به وسیله ی نظم ریاضی مبتنی بر عدد 19 انجام داده وان را در عصر کامپیوتر وبوسیله ی آن(دابة الارض) آشکار ساخته است.

اعجاز ریاضی قرآن هم پیامش هدایت است. هدایتی در پرتو قرآن واحکام آن که چیزی را که قطع نداریم به خدا نسبت ندهیم :


یایها الناس کلوا مما فی الارض حللا طیبا ولا تتبعوا خطوت الشیطن انه لکم عدو مبین 2:168
ای مردم، از محصولات زمین، تمام چیزهایی را که خوب و حلال هستند بخورید و از گامهای شیطان پیروی نکنید؛ او سرسختترین دشمن شماست.
انما یامرکم بالسوء والفحشاء وان تقولوا علی الله ما لا تعلمون 2:169
او فقط شما را به پلیدی و اعمال زشت امر می کند و اینکه شما درباره خدا چیزی بگویید که نمی دانید.
واذا قیل لهم اتبعوا ما انزل الله قالوا بل نتبع ما الفینا علیه ءاباءنا اولو کان ءاباوهم لا یعقلون شیءا ولا یهتدون 2:170
هنگامى که به آنان گفته شود: "از آنچه خدا در این نازل کرده است، پیروی کنید" می گویند: "ما فقط از آنچه والدینمان انجام می دادند، پیروی می کنیم." اگر والدین آنها نفهمیدند و هدایت نشده بودند، چطور؟
ومثل الذین کفروا کمثل الذی ینعق بما لا یسمع الا دعاء ونداء صم بکم عمی فهم لا یعقلون 2:171
مثال چنین کافرانی مانند طوطیانی است که هر بانگ و ندایی را که بشنوند، بی آنکه بفهمند تکرار می کنند. کر، گنگ، و کور؛ آنان نمی توانند بفهمند.

الحمد لله رب العلمین.