معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب

با سلام وتشکر از دوستانی که به این وبلاگ سر می زنند در پاسخ به این پرسش که آیا راویان حدیث قرآن را حفظ نموده اند مطالبی را که به ذهن می رسد بررسی می کنیم:

 

قرآن با اراده الهی حفظ شده است!؛ یعنی اگر چه نمی خواهم بگویم قطعا نگه دارندگان قرآن انسان های بدی بوده اند اما صرفا حفظ چیزی از ناحیه ی راویان، دلیل بر صحت آنها وهر آن چه آورده اند نمی شود زیرا خداوند گاهی شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد ومثال قرآنیش؛ حفظ موسی در بغل فرعون! قرآن در 9:15 که اشاره فرمودید "الذکر" را حفظ می فرماید که می تواند "الذکر" اخص از قرآن به معنای مصحف باشد نه مساوی، ومنظور حفظ با عدد باشد اگر چه عوامل دیگر هم سبب حفظ باشند(اهتمام پیامبر، رشد عقلی انسان ها، تلاش وتعصب مسلمانان) و ان چه فرمودید (دو آیه آخر سوره توبه) ونیز چند اشکال املایی نسبتش را به کل آیات محاسبه کنید تقریبا می شود:004/. پس باز هم 99/996 درصد خداوند قرآن به معنای مصحف را هم(یعنی با عوامل غیر عامل عددی) حفظ فرموده و100 درصد با اعجاز ریاضی که می شود "هذا القرءان" یا همان "الذکر". واگر "الذکر" را شامل نماز هم بدانیم با توجه به حقیقت نماز پس اعجاز ریاضی شامل آن هم می شود وگرنه فقط قرآن را شامل می شود آن گاه چنان که گفته شد نماز در صورت جماعت با سنت (مایه اتحاد) اثبات می شود ودر صورت فرادی با تعیین فرد که رسول را الگو قرار می دهد در نوع رفتار یعنی او ماهیگیری آموخت البته اگر کسی رفتار را گرفت وماهی را یعنی همان قالب را (با نگاه متفاوت) باز هم اشکال زیادی نیست اما این مطلب نباید به تمام موارد سرایت کند که حقیقت دین وتوحید در منبع دین ودر نهایت توحید در پرستش تنها خدا از بین رود وخدا با بندگان او مشترک شود. ضمنا کلمه "اطیعوا" در قرآن 19بار آمده! 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: الذکر


تاريخ : پنجشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸٩ | ٢:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : قلب سلیم | نظرات
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است