معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب

نرم افزار محاسبه ابجد حروف:

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9f32dee886f8ce490435ffa5063a2365

 (لینک دانلود در تاریخ سیزدهم فروردین 93بررسی و اصلاح شد. هر زمان که قابل دانلود نبود گزارش دهید. از نرم  افزار openquran نیز که در قسمت پیوندها آمده است به منظور محاسبه ابجد حروف، کلمات و آیات میتوان کمک گرفت.)

در این نرم افزار موارد زیر وجود دارد:

 1- ابجد کبیر

                     مقدار عددی حروف

ا

1

ب
۲

ج
۳

د
۴

ه
۵

و
۶

ز
۷

ح
۸

ط
۹

ی
۱۰

ک
۲۰

ل
۳۰

م
۴۰

ن
۵۰

س
۶۰

ع
۷۰

ف
۸۰

ص
۹۰

ق
۱۰۰

ر
۲۰۰

ش
۳۰۰

ت
۴۰۰

ث
۵۰۰

خ
۶۰۰

ذ
۷۰۰

ض
۸۰۰

ظ
۹۰۰

غ
۱۰۰۰

مقدار عددی چیست؟

مقدار عددی یک حرف، ارزش عددی است که به آن حرف داده شده است. جدول مقابل مقدار عددی هر حرف الفبای عربی را به همراه مقدار عددی آن نشان می دهد. قرار دادن این مقادیر با کشف عدد 19 به عنوان مبنای ریاضی قرآن همزمان نبوده بلکه در زمان نزول قرآن وقبل از آن نیز معمول بوده است که ترتیب این حروف با کلمات "ابجد هوّز حطّی کلمن سعفص قرشت ثخّذ ضظغ" خوانده می شود. به هر حال همان گونه که کشف عدد 19 ونظم ریاضی قرآن وارتباط این نظم با مقادیر حروف اراده الهی است ابتکار اولیه در قرارداد این مقادیر نیز خارج از اراده خداوند نخواهد بود به ویژه وقتی که طرح ریاضی "بسم الله الرحمن الرحیم" را می بینیم ونیز آن گاه که متوجه می شویم اگر این مقادیر را به ترتیب کنار هم بگذاریم عدد 58رقمی حاصل مضرب ١٩ می باشد:

١٢٣۴۵۶٧٨٩١٠٢٠٣٠۴٠۵٠۶٠٧٠٨٠٩٠١٠٠٢٠٠٣٠٠۴٠٠۵٠٠۶٠٠٧٠٠٨٠٠٩٠٠١٠٠٠= 19*... (باقیمانده: 0)

 

2- ابجد صغیر با همان ترتیب ابجد کبیر ولی با مقادیر 1تا28 که تاکنون در اعجاز ریاضی قرآن مورد استفاده قرار نگرفته است.

 

3- جمع کل یا همان تی جی وی که آن هم ممکن است دارای خاصیت باشد چنان که احمد نیشیتوبا در www.usn2161.net از آن کمک می گیرد ومواردی از جمله زلزله ای را در 9نوامبر پیشگویی می کند که درستی یا نادرستی ادعاها به وقوع یا عدم وقوع زلزله بستگی خواهد داشت! البته او سال وقوع را برای 9نوامبر سالهای 2009 وقبل از آن گفته بود که چون اتفاق نیفتاده مدعی است امسال رخ دهد.

ارقام فوق نیز وقتی از کوچک به بزرگ کنار هم قرار می گیرند عدد حاصل مضرب 19 است. 

 

4- در این قسمت تعداد حروف نمایش داده شده. ضمنا در خانه های بالای این چهار ردیف نیز می توان ارقامی را به صورت مثبت یا منفی قرار داد وبا مقادیر بدست آمده جمع کرد.

  

 

5- مقادیر حروف از 1 تا 28 با ترتیب ا،ب،ت،ث،ج،ح،خ،د... که امروزه معمول است در نرم افزار نمایش داده نمی شود اما اگر جمع دو مقداری که در شماره 1 و 2 گفته شد از قسمت 3 کم شود مقدار حاصل مربوط به این قسمت است.

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ابجد(مقدار عددی حروف) , اعجاز عددی قرآن


تاريخ : پنجشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٩ | ۱:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : قلب سلیم | نظرات
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است