معجزه قرآن......... Miracle of Quran
اعجاز ریاضی قرآن
پروفایل مدیر
قلب سلیم با تحقیق در اعجاز ریاضی قرآن دریافتم که اعجاز قرآن بر مبنای عدد 19، بازی و ریاضی و عددسازی نیست ****بلکه موارد غیر قابل انکاری از اعجاز ریاضی وجود دارند و مواردی مانند حروف مقطعه، تحدی، ضمانت الهی بر حفظ قرآن و اشاره به 19 در سورة مدثر(راز نهفته) کلیدهایی برای تحقیق بیشتر در این اعجاز هستند*****باشد که بدون دلیل و بیّنة، اعجاز و پیامهای آن را رد نکنیم. إن شاء الله. مهدی سلیمی؛ دارنده مدرک تحصیلی دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی با درجه عالی از دانشگاه فردوسی مشهد.

طرح ریاضی ***بسم الله الرحمن الرحیم***

این طرح ریاضی مافوق توانایی بشر بر اساس تعداد کلمات، حروف و مقدار عددی حروفی است که چهار کلمه "بسم الله الرحمن الرحیم" را می سازند . اطلاعات لازم برای بررسی این سیستم در جدول مقابل جمع آوری شده است که می توانیم اصول زیر را بر مبنای عدد ۱۹ به دست آوریم
ادامه مطلب

قالب ریاضی نماز
  • با توجه به این که رکعات و قالب نماز در قرآن نیامده،آیا اعجاز ریاضی قرآن شامل نماز هم می شود؟
  • ادامه مطلب

[43:54]  فاستخف قومه فاطاعوه انهم کانوا قوما فسقین

[43:54]  او این چنین قوم خود را فریب داد و آنها از او اطاعت کردند؛ آنها مردم پلیدی بودند.

[43:54]  He thus fooled his people, and they obeyed him; they were wicked people

« ...  او (فرعون) قوم خود را تحمیق کرد ، و عقول آنها را سبک شمرد و از وى اطاعت کردند ! ( فاستخف قومه فاطاعوه ) . 
اصولا راه و رسم همه حکومتهاى جبار و فاسد این است که براى ادامه خودکامگى باید مردم را در سطح پائینى از فکر و اندیشه نگهدارند ، و با انواع وسائل آنها را تحمیق کنند ، آنها را در یک حال بیخبرى از واقعیتها فرو برند و ارزشهاى دروغین را جانشین ارزشهاى راستین کنند ، و دائما آنها را نسبتا به واقعیتها شستشوى مغزى دهند .
چرا که بیدار شدن ملتها و آگاهى و رشد فکرى ملتها بزرگترین دشمن حکومتهاى خودکامه و شیطانى است که با تمام قوا با آن مبارزه مى کنند ! این شیوه فرعونى یعنى استخفاف عقول با شدت هر چه تمامتر در عصر و زمان ما بر همه جوامع فاسد حاکم است ، اگر فرعون براى نیل به این هدف وسائل محدودى در اختیار داشت طاغوتیان امروز با استفاده از وسائل ارتباط جمعى ، مطبوعات ، فرستنده هاى رادیو تلویزیونى ، و انواع فیلمها ، و حتى ورزش در شکل انحرافى ، و ابداع انواع مدهاى مسخره ، به استخفاف عقول ملتها مى پردازند ، تا در بیخبرى کامل فرو روند و از آنها اطاعت کنند ، به همین دلیل دانشمندان و متعهدان دینى که خط فکرى و مکتبى انبیا را تداوم مى بخشند وظیفه سنگین در مبارزه با برنامه استخفاف عقول بر عهده دارند که از مهمترین وظائف آنها است .
جالب اینکه آیه فوق را با این جمله تکمیل و پایان مى دهد آنها گروهى فاسق بودند ( انهم کانوا قوما فاسقین ) .
اشاره به اینکه این قوم گمراه اگر فاسق و خارج از اطاعت فرمان خدا و حکم عقل نبودند تسلیم چنین تبلیغات و ترهاتى نمى شدند ، و اسباب گمراهى خود را به دست خویش فراهم نمى ساختند ، به همین دلیل آنها هرگز در این گمراهى معذور نبودند ، درست است که فرعون عقل آنها را دزدید و به طاعت خویش واداشت ، ولى آنها نیز با تسلیم کورکورانه موجبات این دزدى را فراهم ساختند .
آرى آنها فاسقانى بودند که از فاسقى تبعیت مى کردند .
این بود جنایات فرعون و فرعونیان و مغلطه کاریهایشان در مقابل فرستاده الهى موسى (علیه السلام) اما اکنون ببینیم بعد از آنهمه وعظ و ارشاد و اتمام حجتها از طرق گوناگون ، و عدم تسلیم آنها در مقابل حق ، سرانجام کار آنها به کجا رسید ؟ ! .
مى فرماید : هنگامى که ما را با اعمالشان به خشم آوردند از آنها انتقام گرفتیم ، و همه را غرق نمودیم ! ( فلما آسفونا انتقمنا منهم فاغرقناهم اجمعین ) .
خداوند مخصوصا از میان تمام مجازاتها مجازات غرق را براى آنها انتخاب نمود ، چرا که تمام عزت و شوکت و افتخار و قدرتشان با همان رود عظیم نیل و شاخه هاى بزرگ و فراوانش بود که فرعون از میان تمام منابع قدرتش روى آن تکیه کرد ، و گفت ا لیس لى ملک مصر و هذه الانهار تجرى من تحتى آیا حکومت مصر از آن من نیست ، و این نهرها تحت فرمان من نمى باشد ؟ ! آرى باید همان چیزى که مایه حیات و قدرت آنها است عامل فنا و نابودى و گورستانشان گردد تا همگان عبرت گیرند ! . » (تفسیر نمونه ج : 21 ص : 89 )


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مفاهیم قرآنی


تاريخ : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۸٩ | ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : قلب سلیم | نظرات
راز نهفته
  • 6. 741مین آیه از آخر قرآن آیه ی 74:1 (یأیها المدثر؛ ای راز نهفته!) است و ضمنا 741=19*39. راز عدد 19 در آیات این سوره آشکار شده است.

  • ادامه مطلب
عین سین قاف
  • یکی از دوستان می گفت که استادشان چنین گفته اند که: در آیه 1 و 2 سوره کهف اشکالی رخ داده است به این صورت که کلمه "قیما" که در ابتدای آیه 2 آمده اگر در آیه 1 بعد از کلمه "الکتاب" می آمد از لحاظ معنا بهتر می شد و از لحاظ لفظ هم مشکلی به وجود نمی آمد!
  • ادامه مطلب
RSS Feed

جاوا اسكریپت

 
 
تمامی حقوق محفوظ است