نرم افزار محاسبه ابجد حروف

نرم افزار محاسبه ابجد حروف:

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9f32dee886f8ce490435ffa5063a2365

 (لینک دانلود در تاریخ سیزدهم فروردین 93بررسی و اصلاح شد. هر زمان که قابل دانلود نبود گزارش دهید. از نرم  افزار openquran نیز که در قسمت پیوندها آمده است به منظور محاسبه ابجد حروف، کلمات و آیات میتوان کمک گرفت.)

در این نرم افزار موارد زیر وجود دارد:

 1- ابجد کبیر

                     مقدار عددی حروف

ا

1

ب
۲

ج
۳

د
۴

ه
۵

و
۶

ز
۷

ح
۸

ط
۹

ی
۱۰

ک
۲۰

ل
۳۰

م
۴۰

ن
۵۰

س
۶۰

ع
۷۰

ف
۸۰

ص
۹۰

ق
۱۰۰

ر
۲۰۰

ش
۳۰۰

ت
۴۰۰

ث
۵۰۰

خ
۶۰۰

ذ
۷۰۰

ض
۸۰۰

ظ
۹۰۰

غ
۱۰۰۰

مقدار عددی چیست؟

مقدار عددی یک حرف، ارزش عددی است که به آن حرف داده شده است. جدول مقابل مقدار عددی هر حرف الفبای عربی را به همراه مقدار عددی آن نشان می دهد. قرار دادن این مقادیر با کشف عدد 19 به عنوان مبنای ریاضی قرآن همزمان نبوده بلکه در زمان نزول قرآن وقبل از آن نیز معمول بوده است که ترتیب این حروف با کلمات "ابجد هوّز حطّی کلمن سعفص قرشت ثخّذ ضظغ" خوانده می شود. به هر حال همان گونه که کشف عدد 19 ونظم ریاضی قرآن وارتباط این نظم با مقادیر حروف اراده الهی است ابتکار اولیه در قرارداد این مقادیر نیز خارج از اراده خداوند نخواهد بود به ویژه وقتی که طرح ریاضی "بسم الله الرحمن الرحیم" را می بینیم ونیز آن گاه که متوجه می شویم اگر این مقادیر را به ترتیب کنار هم بگذاریم عدد 58رقمی حاصل مضرب ١٩ می باشد:

١٢٣۴۵۶٧٨٩١٠٢٠٣٠۴٠۵٠۶٠٧٠٨٠٩٠١٠٠٢٠٠٣٠٠۴٠٠۵٠٠۶٠٠٧٠٠٨٠٠٩٠٠١٠٠٠= 19*... (باقیمانده: 0)

 

2- ابجد صغیر با همان ترتیب ابجد کبیر ولی با مقادیر 1تا28 که تاکنون در اعجاز ریاضی قرآن مورد استفاده قرار نگرفته است.

 

3- جمع کل یا همان تی جی وی که آن هم ممکن است دارای خاصیت باشد چنان که احمد نیشیتوبا در www.usn2161.net از آن کمک می گیرد ومواردی از جمله زلزله ای را در 9نوامبر پیشگویی می کند که درستی یا نادرستی ادعاها به وقوع یا عدم وقوع زلزله بستگی خواهد داشت! البته او سال وقوع را برای 9نوامبر سالهای 2009 وقبل از آن گفته بود که چون اتفاق نیفتاده مدعی است امسال رخ دهد.

ارقام فوق نیز وقتی از کوچک به بزرگ کنار هم قرار می گیرند عدد حاصل مضرب 19 است. 

 

4- در این قسمت تعداد حروف نمایش داده شده. ضمنا در خانه های بالای این چهار ردیف نیز می توان ارقامی را به صورت مثبت یا منفی قرار داد وبا مقادیر بدست آمده جمع کرد.

  

 

5- مقادیر حروف از 1 تا 28 با ترتیب ا،ب،ت،ث،ج،ح،خ،د... که امروزه معمول است در نرم افزار نمایش داده نمی شود اما اگر جمع دو مقداری که در شماره 1 و 2 گفته شد از قسمت 3 کم شود مقدار حاصل مربوط به این قسمت است.

 

 

 

/ 4 نظر / 19 بازدید
maeii

وب خيلي خيلي خيلي خيلي زيبا و خوب و مفيدي داريد...

حسن

قابل دانلود نیست

متین

سلام ببخشید من سایت وایمیل ندارم از تلویزیون سایت ها رابرسی می کنم .خداراشکر همچون شما را به ما داده کتاب لوحه محفوظ را حتما " مطا لع بفرمائید اثر مرحوم حافظیان می باشد.تشکر۲۳۱

هاشمی

عدد ه و ده هزار در کلمه بن تن به چه معناست اخه شینیدم که بن نام پسری ست که ادعای خدایی می کند یا به بیانی ارزوی خدایی داشته و قالیت های خاص پیدا کرده با توجه به اینکه این فیلم اولین بار توسط شیطان پرستان ساخته شد این تفکر دور از ذهن به نظر نمی رسد مطالبتون فوق العاده ست اما قالب وبلاگ به نظرم می تونست زیبا تر باشه