کتاب هدایت

 بِسمِ اللَّهِ الرَّحمٰنِ الرَّحیمِ
با نام خدا، رحمتگر، بخشایشگر.
 
الم ١:٢
۱:۲. ا. ل. م.
*۲:۱ راز این حروف مقطعه به مدت ۱۴۰۰ سال بصورت سرّی از اسرار الهی نهفته بود. ولی اکنون، آنرا بعنوان اجزای اصلی این کُد خارق العاده و معجزه گر ریاضی قرآن شناخته ایم ( به پیوست های ۱ , ۲ , ۲۴ , ۲۶ نگاه کنید ). مفهوم ا . ل . م . در آیه ۲ مشخص شده است :"این کتاب آسمانى اشتباه ناپذیر است." پس باید رابطه ای بین حروف رمز و کتاب وجود داشته باشد که مانع از پذیرش هر اشتباهی است در کتاب آسمانی. این حقیقت مسلّم با توجه به این واقعیت که در این سوره به ترتیب ۴۵۰۲ بار حرف " ا "، و ۳۲۰۲ بار حرف "ل"، و ۲۱۹۵ بار حرف "م" آمده که تعداد کل آنها به ۹۸۹۹ حرف، یا ۵۲۱×۱۹ بالغ می شود، به اثبات می رسد. بنابراین، یک برنامه نویس مافوق بشر، حروف فوق را به طریقهٔ ریاضی در این کتاب آسمانی جای داده است. حروف مورد ذکر بیش از بقیه حروف در زبان عربی بکار برده می شوند. همین حروف مقطعه عیناً در سوره های ۳ ,۲۹ ,۳۰ ,۳۱ , ۳۲ یافت می شوند که جمع کل آنها درهر یک از این سوره ها مضرب صحیحی است از عدد ۱۹ .

 
٢:٢ذٰلِکَ الکِتٰبُ لا رَیبَ فیهِ هُدًى لِلمُتَّقینَ
۲:۲این کتابی است که اشتباه ناپذیر است؛ راهنمایی برای پرهیزگاران؛
 
٣:٢الَّذینَ یُؤمِنونَ بِالغَیبِ وَیُقیمونَ الصَّلوٰةَ وَمِمّا رَزَقنٰهُم یُنفِقونَ
۳:۲کسانی که به نادیده ایمان دارند، نماز را بر پا می دارند،* و از آنچه به ایشان روزی می دهیم،** انفاق میکنند
.۲:۳ از آنجا که نمازهای روزانه در۵ نوبت مقرر شده اند، مهمترین منبع تغذیه نفسِ آدمی محسوب می شوند. نماز نیز مانند سایر تکالیف دین تسلیم ( اسلام ) ، در ابتدا به ابراهیم وحی شد ( ۲۲:۷۸ ؛ ۲۱:۷۳ ). اگرچه قبل از وحی قرآن نیز نمازهای پنجگانه خوانده می شدند، باز اسم یکایک نمازها بطور ویژه در قرآن ذکر شده است[ از چپ به راست، ابتدا شماره سوره، سپس شمار ه آیه ] ( ۲:۲۳۸ ؛ ۱۷:۷۸ ؛ ۱۱:۱۱۴ ؛ ۲۴:۵۸). شواهد فیزیکی غیرقابل انکاری در پیوست های ۱ و۱۵ ارائه شده است که دُرُستی یکایک جزئیات نماز را از تعداد رکعت ها گرفته تا تعداد رکوع و سجده و تشهد در هر یک از نمازها به اثبات می رساند.

۲:۳ هرگاه خدا، اول شخص جمع را بکار می بَرَد، به این مفهوم است که موجوداتی دیگر، معمولاً فرشتگان، هم در آن دخالت داشته اند. در جایی که سخن گفتن خدا با موسی ذکر شده است، ضمیر اول شخص مفرد بکار رفته است (۱۴-۲۰:۱۲) . به پیوست ۱۰ نگاه کنید.

 
۴:٢وَالَّذینَ یُؤمِنونَ بِما أُنزِلَ إِلَیکَ وَما أُنزِلَ مِن قَبلِکَ وَبِالـٔاخِرَةِ هُم یوقِنونَ
۴:۲و به آنچه بر تو نازل شد، و به آنچه پیش از تو نازل شد ایمان می آورند، و به آخرت، یقین دارند.
*۲:۴ با وجود تحریف ها و دستخوردگی های مهمی که در کتب آسمانی پیشین صورت گرفته، هنوز می توان کلمات خدا را در آنها یافت. عهد عتیق و عهد جدید، هر دو، مکرّراً ، در تأیید این امر که هرعبادتی مطلقاً باید برای خدا انجام گیرد سخن به میان آورده اند( سِفر تثنیه ۵- ۶:۴ و انجیل مرقس۳۰- ۱۲:۲۹). تمام تحریفات براحتی قابل تمایز و تشخیص اند.
 
۵:٢أُولٰئِکَ عَلىٰ هُدًى مِن رَبِّهِم وَأُولٰئِکَ هُمُ المُفلِحونَ
۵:۲این افراد از جانب پروردگارشان هدایت شده اند؛ این افراد برنده هستند.
 
۶:٢إِنَّ الَّذینَ کَفَروا سَواءٌ عَلَیهِم ءَأَنذَرتَهُم أَم لَم تُنذِرهُم لا یُؤمِنونَ
۶:۲و کسانی که باور ندارند، برایشان یکسان است؛ چه به آنها هشدار بدهی، یا هشدار ندهی، نمیتوانند ایمان بیاورند.
*۲:۶-۷ کسانی که تصمیم می گیرند خدا را تکذیب کنند، در همان مسیر سوق داده می شوند؛ و تا زمانی که بر این تصمیم خود اصرار دارند، خدا آنان را از مشاهده هر گونه مدرک یا هدایتی باز می دارد. عواقب این تصمیم مصیبت بار در آیه ۷ بیان شده است.
 
٧:٢خَتَمَ اللَّهُ عَلىٰ قُلوبِهِم وَعَلىٰ سَمعِهِم وَعَلىٰ أَبصٰرِهِم غِشٰوَةٌ وَلَهُم عَذابٌ عَظیمٌ
۷:۲خدا بر افکارشان و بر شنواییشان مهر می زند، و بر چشمانشان پرده ای است. آنها سزاوار عذابی سخت شده اند.
#2%3A0-19>http://submission.org/QI#2%3A0-19
/ 0 نظر / 69 بازدید